"לנצל את הגל השלישי ולהכפיל שוב את תיק ההשקעות" הכירו את סורק המניות הישראלי שלא עוצר באדום, לא חושש מהסגר – ומציג הצלחה מעוררת קנאה מהשקעה במניות

מאת לביא ישעיהו
תוכנת ניתוח טכני

גל ראשון של התפרצות נגיף הקורונה חלף והותיר אותנו בשיאו של משבר כלכלי. בתום צניחה חדה במדדי המניות, זכינו ב"ראלי" נדיר ועוצמתי המסתמן כ"הזדמנות של פעם בעשור" עבור מי שהשכילו לנצל את סורק המניות בתוכנת FxGraph וזינקו פנימה – תוך שהם מנצלים את הפאניקה בשווקים לקניה חכמה של מניות. מה קורה בפתחו של הגל השלישי והאם ההזדמנות תחזור על עצמה? שאלנו ונענינו בהזמנה למפגש היכרות  עם "סורק המניות" שמטריף את עולם ההשקעות בישראל.

עם המון סקפטיות וחששות, לצד שמועות מכל עבר על "סורק מניות ישראלי", הרגשתי שאת זה אני חייב לראות. "ברור שאני בא!" עניתי בלי היסוס להזמנה של עדי קידר (מנכ"ל חברת FXG המתמחה בניתוח טכני ואיתור מניות "חמות" להשקעה) להציץ מקרוב על "סורק המניות" שמטריף את שוק ההון הישראלי. "תן לי 5 דקות ואני אראה לך פנים מול פנים איך אפשר לייצר 15%-20% תשואה בשנה עם תוכנת ניתוח מניות חכמה, כזו שעוזרת למנוע הפסדים כואבים גם בתקופת משבר הקורונה". אם תשאלו אותי אז מדובר בהבטחה גדולה מדי, במיוחד לאור הטלטלות העוברות על שוק ההון ברקע משבר הקורונה. 

את קידר אני פוגש בקומה השישית במשרדי החברה בפתח תקווה. אחרי הרשמה ומדידת חום בכניסה, אני מכסה ידיים במנה הגונה של אלכוג'ל כשברקע שב לאיים על השווקים גל נוסף של התפרצות הנגיף, במה שמתברר כתזמון מושלם להכיר מקרוב את "האיש והסורק" האחראים ל"באזז" האדיר שמטלטל בימים אלה את השווקים.

לקבלת הדגמה אישית על סורק המניות החמות מבית FxGraph הרשם כאן >>

אני מאשר לקבל תוכן לימודי ודברי פרסומת במייל ומסרונים מאת עדי קידר


 

 

עדי, זה הזמן הנכון להשקיע במניות או שכדאי לשבת על הגדר ולהשקיף?

החיוך של קידר מסגיר אווירה של פעילות בלתי פוסקת, ברקע שיחות טלפון אינסופיות ומדריכים עסוקים שנראים כמי שלא נחו שבוע לפחות. "אתה לא מתבלבל. כל יום הוא הזמן הנכון להשקעה, אבל רק אם יודעים איך לעשות אותה נכון. תראה, יש אנשים שמחכים עשר שנים ויותר להזדמנות נדירה כמו זו שהגיעה, והפעם הם לא הולכים לפספס או לתת לה לחמוק להם בין האצבעות." 

איך אתה מסביר את גל העליות ברקע משבר הקורונה? 

"תראה. המשקיעים בבורסות העולם וגם בתל אביב, מעדיפים להתעלם מהעלייה המתמדת במספר הנדבקים בנגיף, והם בוחרים בחצי הכוס המלאה ומתמקדים באווירה החיובית השוררת בשווקים, כשברקע מתדלקת אותם אופטימיות בנוגע למציאת חיסון לקורונה. אבל עם כל הכבוד למירוץ אחרי החיסון, המשקיעים שלנו לא נתלים בו וגם לא באופטימיות הנושבת מעבר לים. הסיבה לכך היא פשוטה, סורקי המניות בתוכנת "FxGraph" מצאו מניות עם מומנטום חיובי כבר באיזורי מרץ, וכל מי שהשקיע במניות האלו לאחר בדיקה קצרה שלהם, נהנו באופן מפתיע מראלי מטורף ונדיר בעוצמה שלו – כל הדרך אל הבנק."

 

טוב. הזמנת אותי להדרכה על התוכנה ואני מוכן לגלות "איך היא ממליצה על מניות לקניה?"

"רגע, חשוב להסביר לאנשים שהתוכנה אינה ממליצה על מניות לקניה או למכירה. מה שכן, היא משתמשת בסורקים שהתפקיד שלהם זה לאתר מניות שנמצאות במה שנקרא "מומנטום חיובי" לפי תורת ניתוח המניות. בפועל, הסורק מאתר את אותן מניות ומציין את רמות המחירים שבהם יש קונים ולפי התורה הטכנית – בדיוק שם המנייה אמורה לעלות. הסריקה מתבצעת על כל המניות בשוק ההון האמריקאי והישראלי ואין בארץ תוכנות שמתקרבות לרמת הוודאות שתוכנת FxGraph יודעת לספק."

 

הבנתי. אז אתה יכול להדגים לי איזו מניה נמצאת במומנטום חיובי היום? 

קידר מזמין אותי להתיישב לצידו מול מסך המחשב כשגרף מניות פתוח לפנינו, ואז הוא זורק לאוויר שלל שאלות שמשאירות אותי המום "אתה רוצה לבחור מניה ונבדוק יחד מה המומנטום הנוכחי שלה, או שאתה מעדיף שהתוכנה תסרוק את השווקים לבד?" 

 

אני רוצה שלצורך ההדגמה תבדוק לי את מניית "אפל" בבקשה

קידר נענה לאתגר ומתגאה בפניי בסורק חדש העונה לשם "סופר סווינג". הוא מקליד את שם המניה ולהפתעתי עולים על המסך נתונים בשפה העברית. קידר ממהר לנתח ומסביר לי במה מדובר. "אתה רואה את זה?" הוא מצביע על ריבוע נתונים בצבע כחול וממשיך "הסורק הספציפי הזה מראה לנו במדויק מתי המנייה נכנסת למומנטום חיובי בהתאם לאסטרטגיה שבחרנו. עכשיו, שים לב שהסורק מציג  נתוני עלייה של המנייה בממוצע בגובה 11% לעומת 2.8% בירידה, כך שיחס הסיכוי סיכון במניית "אפל" נכון לרגע זה עומד על אחוז בלתי נתפס של 3.93%."

 

רגע, מה זה אומר יחס סיכוי סיכון?

"במילים פשוטות שהופכות לכסף בחשבון הבנק, זה אומר שעל כל אחוז הפסד במניה, קיים פוטנציאל סטטיסטי רווחי של 4 אחוזים – ומדובר בפוטנציאל מכובד וגבוה. אבל מה שעוד יותר מדהים בתוכנה, זה שאם נעיף מבט על הטווח הארוך במניה (אפל), נגלה שאחוז העלייה הממוצע עומד על 43.97 אחוזים, לעומת ירידה ממוצע של 7 אחוזים. מה שמעיד על יחס סיכוי סיכון בגובה 6.3 אחוזים – וזה מטורף".
"או במילים פשוטות – על כל הפסד שלך של שקל בהשקעות לפי נוסחא שבחרת אתה תרוויח סטטיסטית 6.3 שקלים…..אתה הבנת את זה ברוך?"

זה הרגע שהפסקתי לנשום לרגע כי עכשיו הבנתי את הערך המוסף שהתוכנה מביאה לשולחן ההשקעות והמשכתי לשאול .

בתמונה: הדרכה אישית צמודה על תוכנת "FxGraph"

 

תגיד, איך הופכים את כל הנתונים האלה לרווח אמיתי בחשבון הבנק?

"אני מציע לאנשים חסרי ניסיון ואף גם כאלה המנוסים במסחר לראות את סרטוני ההדרכה שלנו על שוק ההון ועל התוכנה, תוכנה שהיא בעצם "רדאר" מניות, כזה שמפחית באופן דרסטי את מרכיב הסיכון, חוסך זמן ומונע טעויות בהשקעות. מדובר על סורק שעובר על השוק הישראלי והאמריקאי ומאתר מניות מגוונות למסחר בשוק ההון הישראלי והאמריקאי בהתאם לבחירת מאפייני סריקת הלקוח, בלי הצורך לקרוא עיתונים, ולנסות להמר על המניה החמה הבאה, שלא לדבר על סוג של "נביאים" שמתיימרים להביא לנו את המיליון חודש הבא. כאלה שלא באמת יכולים להגן על הכסף שלנו במשבר מהסוג שעובר על השווקים ממש בימים אלה. בתוכנה, יש סורקי מניות מיוחדים ששופכים לנו אור מתי מניה נכנסת למומנטום חיובי ומתי המומנטום שלילי.מבדיקה טכנית וסטטיסטית, רוב המניות שנמצאות במומנטום חיובי בסופו של דבר עולות, במקביל יש כלים טכנים נוספים לשלל פונקציות נוספות שמפחיתות את הסיכון במסחר."

 

תראה, אני יודע שבכל משבר יש הזדמנות אבל השורה התחתונה היא שזה מסוכן!

"ברור שזה מסוכן, אבל מסוכן יותר לשבת בצד ולא לעשות כלום. תסכים איתי שמסוכן יותר להגיע לגיל פרישה בלי שיש לך מספיק כסף לחיות, ומסוכן יותר לחיות בלי יכולת לעזור לילדים שלך להשיג תואר יוקרתי, להתחתן, לקנות בית בעתיד, או סתם לזרוק להם 3 או 4 אלף שקל כדי שיוכלו לסגור את החודש. בעיני, הדבר הכי מסוכן הוא לא להגדיל את מקורות ההכנסה של המשפחה. שתבין, להשקיע בתבונה בשוק ההון לתפיסתי, זה לא סיכון מיותר, ממש כמו שנהיגה ברכב היא לא סיכון מיותר שימנע מאיתנו לנהוג. הרי גם אתה לא נכנס לרכב ואומר "וואו, אולי תהיה לי תאונה ועדיף שלא אנהג הפעם…" נכון? זו מחשבה של אנשים שלא יודעים לנהוג, או כאלה שנוהגים בלי רישיון ובלי שלמדו נהיגה – וזה נכון גם בעולם ההשקעות. אתה לא קונה מניה ולא משקיע שקל לפני שלמדת איך לנהוג על פי החוקים והכללים של שוק ההון."  

לקבלת הדגמה אישית על סורק המניות החמות מבית עדי קידר למציאת הרשם כאן >>

אני מאשר לקבל תוכן לימודי ודברי פרסומת במייל ומסרונים מאת עדי קידר


 

אז איך אפשר להשקיע בסיכון נמוך ולהרוויח מהמשבר?

"תראה, כמו הרבה דברים בחיים גם כאן מדובר בשילוב נכון של תזמון לצד השקעה בסקטורים נכונים ורווחיים. ובכלל, כשמשקיעים, חשוב לחלק את התיק בצורה נכונה. יש את החלק המנייתי שנחשב למסוכן יותר, ויש חלק סולידי שגם דרכו ניתן להגיע לפוטנציאל רווח גבוה. ממש כמו מדד הנדל"ן לדוגמה. מדד שמצד אחד הוא מפוזר במידה נכונה ומפחית את הסיכון, ומצד שני עלה בשנת 2018 ב 71%. עכשיו דמיין מה עושה עליה שנתית שכזו לחלק גדול בתיק ההשקעות שלך."

 

אתה בעצם טוען שלא מסוכן להשקיע היום?

"מעולם לא אמרתי שהשקעה היא לא מסוכנת. מה שכן, אני אומר שמסוכן יותר לא להשקיע. עכשיו, המציאות של היום מזכירה לי מאוד את התקופה שאחרי משבר ה"סאב פריים". בשנת 2009, חבר'ה הגיעו לתוכנה שלנו בלי שעברו על בשרם את נפילת השוק בשנה שקדמה לכך. אני זוכר את עצמי מסתכל עליהם קצת מקנא על כך שלפעמים בחיים צריך גם קצת מזל, והנה יש ברי מזל שבטוחים שלהרוויח כסף בבורסה זה קלי קלות, והם לא מבינים למה כל החיים לימדו אותם שהשקעות הן דבר מסוכן. המציאות בשווקים בשנת 2009 היתה שכמעט "כל מטאטא יורה", ומי שידע לנצל את המשבר יצא ממנו ברווחים גדולים. תראה, היו שם אנשים שהכפילו וגם שילשו את הכסף שלהם. חלק מהם הרוויחו את הבית שהם חיים בו היום – ועכשיו ההזדמנות חוזרת ובגדול"

 

שורה תחתונה עדי, למי הכי מתאים להשתמש בתוכנה? "השימוש בתוכנה מתאים לאנשים שרוצים להחזיק בידיים את ההגה של תיק ההשקעות שלהם, ולא מוכנים לתת לאף נהג שיכור להחזיק בו. לדוגמה, במשבר האחרון בתי ההשקעות הפסידו עשרות אלפי שקלים בממוצע לכל אזרח בתחילת 2020, ולי זה מרגיש חמור ביותר. אני לא מאפשר שזה יקרה לי ואסור לאף אחד לאפשר את זה. בשביל זה בדיוק אנחנו כאן – לגרום לאנשים להתעורר ולהיות מודעים ליכולות של שוק ההון, וליכולות שלהם להיות הקפטן בעצמם."

 

אני חייב לציין שכל זה נשמע מאוד משכנע, מה עושה מי שרוצה הדגמה בתוכנה שלך?

"זה קל. אני מציע למי שרוצים ליהנות מהדגמה על התוכנה, לפנות כמה דקות ולהירשם כאן להדרכה הכוללת גם הסברים על התוכנה. זה יכול להיות עם מדריך במשרדים שלנו בפתח תקווה, וזה יכול להיות על המסך הפרטי שלך בבית או בכל מקום שתבחר. למעשה, כל מה שצריך לעשות זה ליצור איתנו קשר ולתאם יום ושעה להדרכה. עכשיו, אני חייב לציין שבימי תקופת הקורונה, הרבה אנשים חוששים בצדק ממפגש פרונטלי, ולכן אנחנו נהנים מביקושים חסרי תקדים להדגמות ביתיות על מסך המחשב – ואנשים פשוט המומים לאחר ההדגמה. הם תמיד שואלים אותנו בסוף "למה לא כולם עושים את זה?" והתשובה לכך היא פשוטה: רוב האנשים חושבים שהשקעות זה דבר מסובך או שצריך תואר בכלכלה כדי לדעת איזו מנייה לקנות ולמכור, אבל האמת היא שאחרי ההדרכה אתה מבין שגם ילד בגיל 13 יכול לסחור בהצלחה.

"בכל מקרה ההדגמה על התוכנה זמינה ופתוחה בחינם לכל קוראי הכתבה. כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הקישור, להירשם, לתאם מועד נוח להדרכה ולצאת לדרך".  

 

<<לתיאום הדרכה בתוכנת "FxGraph" (חינם ללא התחייבות) לחצו כאן על הקישור>>

  • 297
  •  
  •  
  •  
  •