"כדור הבדולח של המשקיעים": סורק המניות המזהה מגמות בשוק ההון – עוזר לסוחרים להשיג תשואות גם כשהשוק יורד!

מאת אייל מלמד
תוכן מקודם
תוכנת ניתוח טכני

כל מי שמתעסק במסחר בשוק ההון, יודע על קיומן של "תוכנות מסחר". אלו הן תוכנות המאפשרות לנתח בצורה מתקדמת מגוון ניירות ערך בארץ ובעולם, וסוחרים רבים משתמשים בהן ומניבים הצלחות. אבל כזה דבר עוד לא נשמע בישראל: תוכנה עם כמעט בינה מלאכותית אשר עוזרת למשקיע לאתר את "המניה החמה הבאה", כך שמשקיעים יכולים להשיג תשואות גבוהות במיוחד בבחירת מניות "הכסף החכם". נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק! 

בימים אלו ממש, רצה לה שמועה שמטלטלת את שוק ההון הישראלי: קיימת תוכנה שמסוגלת, לגמרי בעצמה, לזהות מגמות חמות בניירות ערך. מצד אחד, מומחים בעלי שם טוענים שאין דבר כזה – לנבא תנודות עתידיות בעולם ההשקעות. מצד שני עומד יזם ישראלי חצוף, שמתעקש שלא רק שזה אפשרי, אלא שהוא, ממש במו ידיו, יצר את הגביע הקדוש של המשקיעים.  

עדי קידר (38) הוא זה שאחראי על ה'טירוף' המתפשט לאחרונה בשוק ההון. קידר, איש מחשבים ומנכ"ל חברת FXG המתמחה בניתוח טכני של התנהגות מניות, פיתח את תוכנת FxGraph שכבר עזרה לייצר תשואות נדירות למעל 2,500 משקיעים ישראלים. קידר טוען כי הוא פיצח את הקוד לאיתור "הכסף החכם", כך שכל משקיע, גם אם אין לו ניסיון והבנה מעמיקים בשוק ההון, יכול לדעת לקבל בחוכמה את ההחלטות גורליות אשר עומדות בפני כל סוחר: מתי לקנות מניות, מתי למכור ומתי לברוח כמו מאש.

 

עדי קידר
עדי קידר: "תוכנת FxGraph מיועדת לכל מי שרוצה להשקיע בחוכמה ובביטחון ולמקסם את התשואות שלו בשוק ההון".

 

אפילו הברוקרים ה"כרישים", שכבר שנים נמצאים בתחום – הופתעו, ואולי קצת נבהלו, למראה ביצועיה החכמים והמדויקים של התוכנה, המאפשרת לסוחרים שרק עכשיו גילו מה זו מניה להשיג תשואות בגבהים שעד עכשיו נראו רק אצל הסוחרים הגדולים ביותר.

החלטנו שהגיע הזמן לתפוס את קידר לשיחה, לשאול אותו את כל השאלות ולבדוק מה באמת יש לו להציע. 

 

אז מה, עדי, נהיית אליהו הנביא של שוק ההון?

"החלטת לפתוח חזק, אני רואה… האמת שאני אוהב את זה. אבל שמע, בוא נדבר ברצינות על הבעיה הגדולה של משקיעים בשוק ההון. הם מפנטזים על להכפיל, לשלש ואפילו לרבע את הכסף שיושב להם בתיק ההשקעות. אבל תכל'ס – הם לא מצליחים להגיע לשם, ורחוק מזה. יש את אלו שמסיימים קורס מסחר, ובטוחים שהם יצליחו להגיע לתשואות בשמיים. בפועל הם מתרסקים, במקרה הטוב לא מרוויחים, ובמקרה הגרוע – מפסידים כסף. ולמה זה קורה? הם פשוט לא מכירים את הנוסחה שבאמת עובדת. זה קורה גם לסוחרים המנוסים ביותר."

 

די, עדי, תהיה רציני. אתה באמת חושב שיש איזו נוסחת פלא להשקעות? אתה לא נסחף קצת?

"אתה יודע מה? זו באמת סוג של היסחפות, כי אני אגיד לך את האמת – היכולות של התוכנה שפיתחתי הפתיעו גם אותי. היום משקיעים בשוק ההון יכולים סוף סוף לישון בלילה בשקט. הם לא צריכים להסתובב מודאגים ולשאול את עצמם שוב ושוב אם עשו בשכל שהשקיעו במניה כזו או אחרת. החידוש שהתוכנה מביאה הוא בעצם בדיוק מה שכל המשקיעים מחפשים – ודאות. ברגע שיש להם את הוודאות הזו, הם יכולים להשיג תשואות מדהימות עם סיכון מינימלי באמצעות כלים ושיטות שנמצאים בתוכנה.

שמע, אתה לא מבין איך זה מתסכל אותי באופן אישי לראות משקיעים שנכנסים למעגל של כשלונות והפסדים, כשהם מתרסקים ומפסידים שוב ושוב כספים שהיו אמורים להבטיח את עתידם ועתיד ילדיהם – רק כי אין להם כלים בסיסיים שהיו יכולים לתת להם את הביטחון והוודאות שהם צריכים."

 

לפני שאתה מסביר לי יותר, אני רוצה שניה להבין – למה באמת אותם משקיעים מפסידים כל כך הרבה? 

"אני אגיד לך למה. דבר ראשון, משקיעים שמנסים להצליח לגמרי לבד, בכוחות עצמם, עם כל מיני תוכנות ופתרונות פשוטים שאולי מספקים להם גרפים של מניות או טיפים בכל מיני פורומים באינטרנט – אף פעם לא מצליחים להשיג את המטרה שהם באמת רוצים: ייצור רווחי שיא מהשקעות חכמות ומחושבות בשוק ההון. הם קצת מצליחים פה ומפסידים שם, אבל לא מצליחים להגיע לרמה שההשקעות לגמרי מייצרות להם הכנסה קבועה. הכי עצוב זה שבסופו של דבר הם מתייאשים, או במקרה הטוב – מגיעים אלינו כמוצא אחרון ומספרים שלפני כן כבר היו בטוחים שאף פעם לא יוכלו להצליח בשוק ההון, וזה לא בשבילם. זה ממש מדכא ומתסכל אותי, כי אני באמת יודע שבעזרת סורק המניות FxGraph, הם יכולים להגשים את החלום שאותו הם רוצים להשיג משוק ההון.

דבר שני, רוב המשקיעים לצערי עובדים מהבטן ולא מהראש. זה אומר שהם הולכים ומשקיעים על סמך תחושה בלבד. לדוגמה, אם הם ראו מניה שזינקה לאחרונה – הם ישר חושבים  שהם מצאו את 'הסוס המנצח' והם הולכים ושמים עליו את ההון שלהם. או דוגמה נוספת – אם הייתה להם איזו הצלחה, הם נכנסים ל'היי', בטוחים שהם לא פחות מוורן באפט ומשקיעים בביטחון מופרז. אני רוצה להגיד לך משפט שכדאי לחרוט בעצמות: מי שמשקיע בלי שיטה מדוייקת ועקבית – הוא לא יותר ממהמר. פשוט ככה."
אני אתן לך את הדוגמא הכי אחרונה – באמצעות התוכנה זיהיתי את משבר הקורונה בשוק ההון עוד לפני שהשוק ירד 20 אחוזים
והלקוחות שלנו ידעו לנצל את הירידות כדי להרוויח לא מעט, ככה ממש זה עובד .

 

אבל מה לעשות, בני אדם הם יצורים שמונעים מרגש. זה בלתי אפשרי לבן אנוש לעשות את ההפרדה הזו ולהשקיע בצורה שכלתנית ומנותקת מכל מניע פסיכולוגי.

"נכון מאוד, וזו בדיוק הסיבה שאנחנו נעזרים בתוכנה לא אנושית שאין לה רגשות ומתנהלת בצורה מחושבת ומדויקת. תבין, שוק ההון זה לא 'חתונה ממבט ראשון'. אתה לא יכול לפעול על פי הרגש ולהחליט שאתה משקיע במניה רק כי היא 'נראית לך'. זו מדיניות גרועה שתוביל לכישלון. אתה מוכרח להתבסס על נתונים בקור רוח ולפעול לפי אסטרטגיה אחת משתלמת לאורך זמן. לא להתפרע ולפעול בצורה חסרת היגיון. וזה בדיוק מה שתוכנת FxGraph יודעת לעשות: היא מנתחת מניות יחד איתך בעזרת שיטות טכניות בדומה לבינה מלאכותית, ומנטרלת את הקשר שבין ביצוע השקעות לרגש. התוכנה לא נבהלת ונלחצת, היא לא מתרגשת, היא לא מתלהבת ולא מקשיבה לשמועות חסרות בסיס. רק זה כשלעצמו מעלה את אחוזי ההצלחה. מעבר לזה, התוכנה הזו מזהה היכן נמצא ה'כסף החכם', כך שאתה יכול לדעת בבטחון גבוה יותר במה ומתי כדאי לך להשקיע."רגע רגע, עצור שניה. מה זה ה"כסף החכם" הזה שאתה מדבר עליו?

"'הכסף החכם' זה בעצם סורק שמאתר לפי מחזורי המסחר איפה נמצאים המשקיעים הגדולים, הכרישים, אלו שיש להם מידע פנימי על חברה כזו או אחרת ותמיד יודעים היכן להשקיע, אלו עם החושים המחודדים שמזהים הזדמנויות מקילומטרים. זה מה שאתה משיג באמצעות תוכנת FxGraph. הסורק שלה בעצם מזהה מגמות חמות בשוק ההון, ועוד נתונים בעלי ערך רב, אתה לוקח את כל השיקולים ויכול להצטרף ולעלות על הרכבת בזמן .

 

ואיך זה קורה בפועל? התוכנה הזו ממש אומרת לי על איזו מניה ללכת?

"דבר ראשון, התוכנה הזו מתייחסת למניות הנסחרות בשוק ההון הישראלי והאמריקאי. היא מבצעת ניתוח טכני המספק לך תובנות על 'מומנטום חיובי' של אלפים מהן לפי בחירתך או לפי הגדרת נתוני הסריקה. מהבחינה הזו, התוכנה לא תאמר לך: 'תקנה את המניה הזאת או הזאת', אלא תראה לך באיזו קבוצת מניות קיים פוטנציאל גבוה לעלייה. עכשיו תבין – זה משהו שאף סוחר, ולא משהו עד כמה הוא מנוסה ויודע לקרוא תחזיות של אנליסטים, יהיה מסוגל לעשות לבדו. התוכנה סורקת כמות אדירה של מניות ומוצאת לך במהירות את המבוקשות מתוכן. זה כבר משהו שהוא למעלה מהיכולת האנושית. מכיר את הביטוי 'למצוא מחט בערימה של שחת'? אז זה בדיוק זה."

 

סורק, בינה מלאכותית, כסף חכם… מה אגיד לך? זה פשוט נשמע לי יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי.

"אתה יודע, זה בדיוק מה ששמעתי מ – 2,500 משקיעים ישראלים שבחרו להשתמש בתוכנת ה – FxGraph. בהתחלה הם חשבו שאני מספר להם סיפורי אגדות, אבל אחר גילו שמדובר ב'מאני מייקר' אמיתי. פשוט ככה. שנים הם חיפשו איך 'לפצח את הקוד' לכספת של שוק ההון, ופתאום הופענו וגילינו להם את הקומבינציה. זה בלתי נתפס! ואתה יודע מה, בוא תראה הוכחות בעצמך."

 

אורי שולץ, משתמש בתוכנת FxGraph:

 

"הצלחתי לייצר תשואות גבוהות של 11% ממניית "סאנד" האמריקאית, 37.5% ממניית "סלע נדלן" הישראלית,  ותשואות נוספות מעוד כמה מניות. השתתפתי גם בכמה קורסים של עדי קידר כדי להעמיק את הידע, והתוצאות היו בהתאם."

 

רנן דורון, משתמש בתוכנת FxGraph:

 

"עשיתי ממניה מסוימת תשואה של 50%!
Fxgraph היא 
תוכנה נוחה וידידותית ואני ממליץ עליה מאוד."


טוב, עם זה באמת קשה להתווכח. אבל בינינו? אם אני רוצה להשקיע, בשביל מה אני צריך אותך בעצם? יש המון כלים ותוכנות חינמיות בשוק שמציעות את השירותים הללו.

"שמע, יש תוכנות חינמיות, והחובבניים באמת משתמשים בהן. אבל לא סתם הן חינמיות – הן לא מתקרבות אפילו לביצועים של התוכנה שלנו. הנתונים של המניות שם לא מעודכנים, ואין שירות ותמיכה – ולקהל שלנו, שמורכב מאנשים בוגרים ורציניים, זה בדיוק היתרון שעושה את כל ההבדל בין הצלחה וכישלון. התוכנה שלנו היא היחידה שעובדת עם ממשק נוח, דומה לזה של אופיס, ומאפשרת לך לסחור בהצלחה בעברית בשווקים האמריקאים. היא מכילה סורקים מתקדמים וחכמים ברמה שאתה לא יכול למצוא בתוכנות האלו, כי אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לתת כלים כאלו בחינם. עם יד על הלב, כמה תוכנות אתה מכיר שמסוגלות לסרוק את כל המניות בשוק ההון האמריקאי ולחשוף בפניך השקעות לוהטות עם רמת ביטחון של 70% הצלחה ומעלה? אין חיה כזו!  אני יכול לחתום לך שאין בארץ שום כלי שמתקרב לרמת הוודאות שתוכנת FxGraph יודעת לספק לך." 

 

אז מה אתה אומר לי בעצם? שאין אף תוכנה או גורם מקצועי שיכולים ללמד איך לעשות ניתוח טכני?

"אני לא אומר את זה, ולא יוצא בכאלו הצהרות חגיגיות. אני כן יכול להגיד לך שאלו שמלמדים היום ניתוח טכני – עושים את זה ברמה בסיסית, וניתוח טכני זה רק חלק אחד של המשוואה. הם נוגעים פה ושם בממוצעים ותבניות טכניות, וזהו, פחות או יותר. מה שחסר כאן באמת, זה הפקטור של הוודאות – עבודה לפי שיטה המתאימה להשקעות ב – 2023. זו הסיבה שיש כל כך הרבה משקיעים שם בחוץ שלא מצליחים להרוויח כסף מההשקעות. הם בטוחים שלימדו אותם ניתוח טכני, בזמן שאין להם מושג מתי להיכנס למניה או לצאת ממנה. תראה, אני לא מדבר איתך על סוחרים מקצועיים שהשקעות זו הפרנסה שלהם מבוקר עד ערב, הם מבינים עניין ויכולים להצליח אבל הם רק 5% מהשוק. אני מדבר איתך על אלו שמנסים להגדיל את ההון האישי ולייצר הכנסה פסיבית. יש לנו אגב הרבה לקוחות בגילאי החמישים פלוס, והם מאוד רוצים לייצר עצמאות כלכלית גם לגיל הפרישה באמצעות השקעות."

 

ואתה באמת יכול לעזור להם למצוא מניות בעלות סיכוי גבוהה לעלייה?  

"חד משמעית כן! תשמע, FxGraph יודעת לסרוק את השוק כולו לפי המון פרמטרים חשובים: היא מנטרת ומציגה ביצועים מיטביים של קרנות נאמנות, יודעת לבחון פריצות של רמות תמיכה והתנגדות (שזה מידע על מגמות צפויות בטווחי מחירים של מניות) ואפילו יודעת לספר לך מתי המגמה חיובית או שלילית. יש סורק מיוחד בתוכנה שנקרא 'רנגו', שמנתח את השוק ואומר לך האם מניות ספציפיות הם בסיכוי סביר לעלות או לרדת לפי שינוי המגמה שלהם. אתה מכניס שם של מניה מסוימת ומקבל גרף בצורה של נרות מתקדמים. אם אתה רואה 3 נרות ירוקים – אתה מבין שהמגמה התהפכה למגמת עלייה והרבה מבינים שיש סיכוי סביר שהמנייה תעלה מכאן. אם אתה מקבל 3 נרות אדומים – אתה מבין שהמגמה הינה מגמת ירידה.

מעבר לכך, יש בתוכנה פקודה שנקראת 'סטופ לוס'. אתה בעצם מגדיר לתוכנה עד איפה המניה יכולה לרדת מבחינתך, ואם היא יורדת מתחת לזה – התוכנה תשלח לך מייל ותעדכן אותך. כך אתה יכול להיות בטוח שגם במקרה הגרוע ביותר – לפחות לא תסתבך בהפסדים קשים." עדי מדגיש שאין מדובר בייעוץ השקעות כי אם כלי תומך החלטה שעוזר ללקוחות לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורם

 

 

 

שמע, הצלחת לסקרן אותי. יש עוד משהו שאני צריך לדעת על תוכנת FxGraph?

"כן. חשוב לי שתבין את המטרה והעיקרון שעומדים מאחוריה. אז קודם כל, התוכנה הזו מנגישה את שוק ההון עבור אנשים שמעולם לא השקיעו. היא מפשטת את התהליך לרמה כל כך מובנת וקלה, שבמקום לבדוק עכשיו תחזיות אנליסטים, דו"חות כספיים, בחינת שווי חברה וכו' – הם פשוט מריצים בדיקה מהירה על אלפי מניות ומקבלים ניתוח מקצועי המספק תובנות להשקעות עתידיות. תחשוב שזה כמו לאפות עוגה מבלי לעבוד בכלל: במקום לקחת קמח, שמנת, ביצים, סוכר, לערבב במיקסר, לשים בתבנית, להכניס בתנור, להכין קרם ולקוות שיצא לך בסדר – אתה פשוט לוחץ על כפתור, והופ, העוגה שלך מוכנה! ובדיוק כמו שהעוגה הזו תצא מעולה, אתה גם תדע ש'עוגת ההשקעות' ש-FxGraph תעזור לך לבנות תהיה איכותית ומקצועית.

עבור אנשים שכבר משקיעים בשוק ההון התוכנה אפילו עוד יותר מתאימה. הם כבר יודעים להסתדר, ולא צריכים שילמדו אותם מה זו מניה. מה שהם צריכים זה בדיוק את התוכנה הזו וסדרת הדרכות קצרה, כלי מקצועי שיעשה להם סדר בראש, יסיר את הערפול וחוסר הוודאות שתמיד שוררים בשוק ההון ויעזור להם לגבש אסטרטגיה מנצחת. 

שמע, את התוכנה הזו התחלתי לפתח עוד לפני 17 שנה, בהתחלה פשוט כדי שהיא תעזור לי באופן אישי להשקיע בחוכמה. השמועה התפשטה לכל מיני מביני דבר, והיום יש גם מנהלי תיקים בכירים שמשתמשים בתוכנה. אפשר לומר שהיא "הנשק הסודי' שלהם, ולכן אסור לי לחשוף את שמם."

 

עדי, שכנעת. יש איזה מקום שאוכל למצוא בו מידע נוסף על התוכנה? 

"בהחלט. הכנתי סדרת הדרכות חינמית על תוכנת FxGraph, ובכלל על שוק ההון, ושם אני מסביר איך התוכנה תוכל לסייע לך להגדיל את ההון האישי ולייצר תשואות של 15, 20 ואפילו 40 אחוזים בשנה בעזרת ניתוח חכם ומתקדם של מגמות 'לוהטות' בשוק ההון. אגב, גם אם אתה לאו דווקא מעוניין להשקיע מיד, וסתם מחפש כלים וידע שיעזרו לך לקבל הבנה ומושגים על שוק ההון – אני ממליץ לך לצפות. אני מאוד מסדר שם את הראש לצופים, ומפשט את כל הנושא הזה בצורה מובנת ויעילה."

לצפייה בסדרת ההדרכות (בחינם וללא התחייבות) על תוכנת FxGraph לחצו כאן>>>

 

 

 

לקבלת הדרכה אישית מבית "עדי קידר" כיצד להשקיע בצורה מקצועית השאר פרטים כאן >>
אני מאשר לקבל תוכן לימודי ודברי פרסומת במייל ומסרונים מאת עדי קידר
 

תוכנת FxGraph ("התוכנה"), מספקת למשתמש מידע בורסאי גולמי וכן מידע מעובד (מידע אשר מופק מנוסחאות מתמטיות המבוססות על מידע בורסאי גולמי), אותם היא אוספת ממאגרי מידע פומביים, לרבות מאתרי אינטרנט שונים בארץ ובעולם. המידע המעובד מוצג באופן אובייקטיבי מבלי שיוצרי התוכנה מבצעים לגביו ניתוח או מביעים פרשנותם או עמדתם לגביו. התוכנה מאפשרת למשתמשים בה לבצע ניתוחים סטטיסטיים המבוססים על פרמטרים מתמטיים אובייקטיבים ואינם מערבים שיקול דעת של יוצרי התוכנה. המידע והנתונים המוצגים בתוכנה אינה מהווים המלצה או הבעת עמדה כלשהיא ביחס לניירות ערך כלשהם או ביצוע פעולה כלשהיא בהם. בהתאם אין לראות בתוכנה והמידע המופק באמצעותה כייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם. כל החלטת השקעה שתתקבל על ידי משתמש בתוכנה, תיעשה על בסיס שיקול דעתו הבלעדי, ואנו ממליצים על ביצוע בדיקה מקיפה לפני כל פעולה בנייר ערך כלשהוא לרבות הסיכונים הכרוכים בכך. תשומת ליבך כי פעילות בשוק ההון כרוכה בסיכונים רבים אשר את חלקם אין אפשרות לצפות מראש. על כן, השקעה בשוק ההון עשויה לגרום להפסד חלק מסכום ההשקעה ואף להפסד של כל סכום ההשקעה. יודגש כי שימוש מושכל בתוכנה עשוי לצמצם את הסיכונים הקיימים בשוק ההון, אולם אין בו כדי לבטל את כלל הסיכונים הקיימים אשר עלולים להביא להפסד של חלק או כל סכום ההשקעה ואין כל ערובה לכך שמסחר בסיוע התוכנה יישא רווח כלשהו.

לעזרה או שאלות צרו איתנו קשר: bursaportal2@gmail.com

דוגמא של תוכנת המניות