אפשר להעתיק? איך רקדן פשוט הצליח ״לפצח את הקוד״ של שוק ההון ולהפוך 10K דולר, ל-2M דולר תוך שנתיים?

מאת אייל מלמד
תוכן מקודם
תוכנת ניתוח טכני

אי שם בשנות ה-50, רקדן הונגרי בשם ניקולס דרוואס גרם לטלטלה בשוק ההון: הוא פיתח שיטה לקריאת מניות שאפשרה לו להפוך 10,000 דולר ל-2,000,000 בתוך פחות משנתיים. ואיך הוא עשה את זה? הוא ישב וקרא לפחות מאתיים ספרים על התחום, ואחר כך גיבש "נוסחת זהב" שעבדה לו.
היום, עשרות שנים לאחר מכן, מסתובבת לה שמועה מסתורית על מתכנת מחשבים ישראלי שטוען כי פיתח תוכנה חכמה המסוגלת לחשוף מגמות "לוהטות" במניות. הוא טוען כי התוכנה הזו מעניקה למשקיעים יתרון "סופר – משמעותי", כדבריו, והם יכולים להשתמש בתוכנה כדי למצוא את התבניות הסודיות של ניקולאס דרוואס כדי לפצח את שוק ההון בהצלחה. האם נמצא יורש העצר של הרקדן ההונגרי המפורסם? יצאנו לבדוק!

ניקולס דרוואס היה רקדן הונגרי אשר העלה מופעים בתשלום. באחת מהופעותיו, במקום לקבל כסף, הוא קיבל כשכר 6,000 מניות של חברה קנדית אשר נסחרו כל אחת בסכום של חצי דולר למניה. באיזשהו שלב, מחירן של המניות עלה ושוויין הגיע ל – 1.9 דולר, מה שהביא לדרוואס רווח נאה של כ-10,000$ בסך הכל. 

מאותו רגע, דרוואס החליט שהוא לומד את שוק ההון בצורה מקצועית, תוך שהוא מציב לעצמו כיעד את המטרה הבאה: למצוא דרך קלה שבה יוכל לזהות את הלך הרוח בשוק ההון, ולהשקיע בהתאם במניות שיניבו לו רווח. אחרי שישב וקרא מעל מאתיים ספרים בתחום, הוא הצליח לעשות את הבלתי ייאמן: להפוך עשרת אלפים דולר ללא פחות משני מיליון (!) תוך פחות משנתיים.

הוא עשה זאת בעזרת שיטת "קופסאות דרוואס" שפיתח. בקצרה, מהות השיטה היא לקנות מניות המגיעות לשיאים חדשים ולהמתין לנקודה בה המחיר שלהן יורד מעט. במצב הזה, נוצרת למעשה "קופסת מחירים", כלומר תנודות ושינויים במניות אשר ניתן למדוד בפרמטרים של זמן וכסף. כאשר מזהים 'פרצה' מסוימת בקופסה – זה בדיוק הזמן לקנות או למכור את המניות הללו בהתאם לתנודות המתרחשות בהן: עליות או ירידות. דרוואס כתב על השיטה הייחודית שלו בספר, ותוכניות לימוד וקורסים רבים שעזרו לאנשים להתעשר ולהצליח בשוק ההון – מבוססים על הספר והשיטה שלו.

וזה מה שהוביל אותנו לשיחה עם עדי קידר (36), מתכנת מחשבים ומנכ"ל חברת FxGraph אשר טוען כי הוא מחזיק בידיו את ה"נוסחה הסודית להצלחה בשוק ההון": תוכנה מהירה ומקצועית לסריקת מניות המאפשרת למשקיעים למצוא את התבניות של ניקולאס באופן אוטומטי ובקלות, וכך לייצר למשקיעים יתרון משמעותי על פני כל סוחר אחר.

עדי קידר
עדי קידר: "תוכנת FxGraph מיועדת לכל מי שרוצה להשקיע בחוכמה ובביטחון ולמקסם את התשואות שלו בשוק ההון".

אז מה, עדי, אתה יורש העצר של ניקולס דרוואס הגדול?

קידר צוחק. "לא יודע, אבל הוא בהחלט מודל החיקוי שלי. תקשיב, קודם כל הסיפור שלו פשוט מדהים. האיש יצר אסטרטגיית מסחר מתקדמת בזמנים שבהם עוד לא היה אינטרנט ולא היו כל התוכנות החכמות שיש לנו היום. אני למשל, מתעסק במחשבים מגיל 13 וגם עסקתי בתחום הזה במשך 4 שנים בצבא. דרוואס לעומת זאת, פיתח 'נוסחה ידנית' להצלחה בשוק ההון, מה שאפשר לו לזהות תנודות במניות ולהצליח לגרוף רווח של למעלה משני מיליון דולר. אז אני לקחתי את הנוסחה הזו ושכללתי אותה ויצרתי את ה'מפלצת' שנקראת "הסורק של דרוואס". היא חלק מתוכנת FxGraph שפיתחנו והיא עושה את הדבר הבא: היא סורקת אלפי מניות בשוק ההון האמריקאי והישראלי ויודעת למצוא לך מניות רלוונטיות לפי השיטה של דרוואס. בעזרת לימוד השיטה הפשוטה של דרוואס והשימוש בסורקים תוכל לדעת מתי לקנות כל מנייה ומתי להתרחק מימנה כמו מאש, זה ייתרון עצום שחוסך למשקיעים בזמן וכסף."

 

תכל'ס, כשאני חושב על זה, בשביל מה צריך אותך בעצם? הרי יש אלפי תוכנות חינמיות בשוק, ואפשר גם להסתמך על השיטה של ניקולס דרוואס עצמו…

"אתה צודק וטועה לחלוטין… אני אסביר. דבר ראשון, ניקולס דרוואס לא היה רק רקדן. הוא גם היה בוגר תואר בכלכלה, וברור שזה שם אותו במקום שונה לגמרי מסתם אדם שמחליט ביום בהיר להתעניין בשוק ההון. דבר שני, לא לשווא הוא הגיע לשיטה המיוחדת שהוא פיתח. הבן-אדם ישב וקרא למעלה ממאתיים ספרים על שוק ההון, ורק ככה גיבש את התובנות שלו בתחום. 

וגם אחרי שכבר הייתה לו תוכנית בידיים, זה עדיין לא נתן לו ערובה להצלחה. הוא ישב שעות על גבי שעות ועקב אחרי מניות בלי לפספס אפילו 'פיפס' קטן אחד. בינינו, לרוב האנשים היום אין את הזמן, הידע וכוח ההתמדה הנדרשים כדי לעשות את זה. ולגבי העניין של התוכנות, זה נכון שיש כאלו שאפשר למצוא בחינם, אבל הן רחוקות שנות אור מהתוכנה שאני מדבר איתך עליה. בוא נגיד ככה – יש סיבה שהן לא עולות כסף.

אני אנסה להסביר את זה בצורה מובנת – השימוש בתוכנות החינמיות משול לניסיון לתפוס דגים עם היד. התוכנה שלנו היא כמו רשת דייגים ענקית שלוכדת את כל המניות החמות שמתרוצצות באוקיינוס שנקרא 'שוק ההון'.

בנוסף, תוכנת FxGraph היא היחידה בעולם שעובדת עם ממשק נוח המאפשר לך לסחור בעברית גם בשווקים האמריקאים. היא יודעת לאתר באמצעות הסורקים שלה מניות חמות בשוק, לפי אסטרטגיות ושיטות שונות שהסוחר בוחר. וזה עוד בלי לדבר על שירות בסטנדרטים אמריקאים. תראה לי תוכנה חינמית שתדע לעשות את כל זה בשבילך, ואני בעצמי קופץ על המציאה."

 

אם היא כל כך טובה, איך זה שאף אחד לא שמע עליה?

"היי," מתרעם קידר. "אולי אתה פחות מכיר ומתמצא בעולם הזה, אבל אל תגיד לי 'אף אחד לא שמע עליה'. תקשיב טוב, יש כבר למעלה מ-2,500 משקיעים שמשתמשים בתוכנה הזו, חלקם כאלו שבכלל לא ידעו פעם מה זו מניה, והיום עושים חיל בשוק ההון, נכון ששום דבר לא מובטח, אבל מצד שני מי שרציני, לומד ומשתדל גם מצליח.

רק כדי שתבין איזה ותק יש לתוכנה הזו – התחלתי לפתח אותה לפני 16 שנה, בהתחלה נטו כדי שהיא תעזור לי באופן אישי. השמועה התפשטה לכל מיני חבר'ה שמבינים בהשקעות, והיום יש גם מנהלי תיקים בכירים שמשתמשים בתוכנה. אפשר להגיד שזהו הנשק הסודי שלהם, ולכן אסור לי לחשוף את שמם. היום גם אלפי אנשים פרטיים משתמשים בתוכנה והם מרוצים בטירוף."

 

ויש לך הוכחות לכל הטענות האלו?

"בטח, תראה בעצמך…"

 

אורי שולץ, משתמש בתוכנת FxGraph:

"הצלחתי לייצר תשואות גבוהות של 11% ממניית"סאנד" האמריקאית, 37.5% ממניית "סלע נדלן" הישראלית, 
ותשואות נוספות מעוד כמה מניות. השתתפתי גם בכמה 
קורסים של עדי קידר כדי להעמיק את הידע, והתוצאות היו 
בהתאם."

 

רנן דורון, משתמש בתוכנת FxGraph:

 

"עשיתי ממניה מסוימת תשואה של 50%! Fxgraph היא תוכנה נוחה וידידותית ואני ממליץ עליה מאוד."

 

איתן כהן, משתמש בתוכנת FxGraph:

 

"אני רוצה להגיד תודה ענקית לחברת Fxgraph. לפני עשרה חודשים לקחתי אצלם ארבעה קורסים על שוק ההון, 
ואחרי שהגעתי עם אפס ידע בתחום, לימדו אותי איך לסחור 
ולהתפרנס מכל מקום בעולם!"

 

ניסו ז'אן, משתמש בתוכנת FxGraph:

 

"מאז שנרשמתי כמנוי ל-Fxgraph, עשיתי 
רווח  משתי מניות: 'מגה אור' ו -'סלע נדלן', בערך
15% מכל אחת…"

 

אוקיי, התחלת לסקרן קצת. ואיך התוכנה הזו עובדת בפועל?

"דבר ראשון, התוכנה מתייחסת למניות הנסחרות בשוק ההון הישראלי והאמריקאי. היא מבצעת ניתוח טכני המספק לך תובנות על מומנטום חיובי של אלפים מהן. התוכנה לא תאמר לך: 'תקנה את המניה הזאת או הזאת', אלא תראה לך באיזו קבוצת מניות קיים פוטנציאל גבוה לרווח בזכות קיומם של נתונים טכניים וסטטיסטיים בהתאם לפרמטרים שהסוחר מזין למערכת. עכשיו תבין – זה משהו שאף סוחר, ולא משנה עד כמה הוא מנוסה ויודע לקרוא תחזיות של אנליסטים, לא יכול לעשות לבד. התוכנה סורקת כמות אדירה של מניות ומוצאת לך במהירות את המבוקשות מתוכן. זה כבר משהו שהוא למעלה מהיכולת האנושית. מכיר את הביטוי 'למצוא מחט בערימה של שחת'? אז זה בדיוק זה."

 

עדי, שכנעת. יש איזה מקום שאוכל למצוא בו מידע נוסף על התוכנה ועל עקרונות ההשקעות של ניקולס דרוואס? 

"אני שמח שאתה שואל, כי התשובה היא 'בהחלט'. הכנתי סדרת הדרכות חינמית על תוכנת FxGraph, ובכלל על שוק ההון, ושם אני מסביר איך התוכנה תוכל לסייע להגדיל את ההון האישי, וכמובן מי שילמד אותה ברצינות, מגדיל את סיכוייו להצליח משמעותית בשוק ההון, בעזרת ניתוח חכם ומתקדם של מגמות לוהטות בשוק ההון. אגב, גם אם אתה לאו דווקא מעוניין להשקיע, וסתם מחפש כלים וידע שיעזרו לך לקבל הבנה ומושגים על שוק ההון – אני ממליץ לך לצפות בסדרת הסרטונים. אני מאוד מסדר שם את הראש לצופים, ומפשט את כל הנושא הזה בצורה מובנת ויעילה."

לקבלת הדגמה חיה על מסחר במניות באמצעות שיטת המסחר של ניקולאס דרוואס – הירשם כאן>>>

 

אין בכתבה זו, בחלקה או בשלמותה, כל הבטחה להצלחה ודאית בשוק ההון,השימוש בתוכנה אינו ייעוץ השקעות מכל סוג. כל הצלחה ביצירת רווח מהשקעה בשוק ההון, תהא תלויה בכישוריו וביכולותיו של המשקיע בלבד. לעזרה או שאלות צרו איתנו קשר: bursaportal2@gmail.com

תוכנת גרפים