האם ניתן להתעשר בבורסה עם רובוט אוטומטי למסחר? כך תבנו רובוט אישי למסחר ב-5 דקות בלבד, “הרובוט מביס כל סוחר אנושי” טוען עדי קידר, מפתח הרובוט

מאת לביא ישעיהו
תוכן מקודם
לימודי שוק ההון

האם בתקופה של ירידות קשות והפסדים, יש דרך להכות את שוק ההון בעוצמה ולישון בשקט בלילה? בית תוכנה טוען כי פיתח רובוט סודי חדש שלא רק יודע למצוא עבורך את המניות החמות שנמצאות רגע לפני העלייה הגדולה, אלא גם משקיע עבורך בלי להיות מושפע מפחד או מאווירת פאניקה! נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק.

"קמתי מזיע באמצע הלילה, עדיין לא סיפרתי לאישתי ולא האמנתי שזה קורה לי. תוך חודש וחצי תיק המניות שלי חזר כמה שנים לאחור ומחק 50% מהערך שלו, מאות אלפים נזרקו לפח", את הדברים האלו שמע עדי קידר, איש מחשבים ומנכ"ל חברת FXG המתמחה בניתוח טכני של התנהגות מניות, מנתנאל (46) מרעננה, שמשקיע כבר יותר מעשור בשוק ההון – ובכל זאת המפולת הנוכחית בוול סטריט גרמה לו לחוש כאילו נקלע לתאונה חזיתית.

"ברגע שהתחילו הירידות, חשבתי שמדובר במצב זמני שיחלוף ושהשוק ימשיך לעלות. לרגע לא דמיינתי שתהיה מפולת כל כך קשה ולכן פשוט לא נגעתי בשום השקעה. אבל אז הגיע הצונאמי: בכל יום המדדים התרסקו ב3%-5%. הרגשתי ממש כאילו אני בכביש מהיר ומכונית דוהרת לעברי בלי שאוכל לעצור אותה. נקלעתי להלם – בכל יום שעבר יכולתי לצאת – אבל הפחד שיתק, ונשארתי באותן מניות בלי לזוז". 

נתנאל הוא כמובן לא היחיד שהתרסקות הבורסות שיתקה אותו מאז האינפלציה והעלאת הריבית. מדובר בתופעה מוכרת שבה סוחרים רבים סבורים שכאשר השוק תנודתי, אסור לגעת בשום השקעה, או גרוע מכך – צריך להשקיע דווקא  יותר באותן המניות שהתרסקו.

התוצאה העגומה היא שבכל יום שעובר הם שוקעים יותר ויותר בקונספציה שפיתחו – ומפסידים יותר. בדרך הם גם מפסידים הזדמנויות של פעם בעשור לקניית מניות אחרות טובות במחירי מבצע רגע לפני הזינוק הגדול שלהם. 

אבל האמת היא שקשה להאשים אותם, הרי בכל זאת הפחד בשווקים היה ועודנו ממשי. קשה להישאר אדיש לגל אדיר של שמועות ופרסומים מחברים, כלי התקשורת, וכל מיני מומחים למיניהם.  

אלא שבימים אלו ממש, בית תוכנה מפתח תקווה טוען כי פיתח  את "הגביע הקדוש" של המשקיעים שצפוי לחולל מהפכה בשוק ההון: נוסחה שמאפשרת לכל סוחר לייצר בעצמו, תוך 5 דקות, רובוט מסחר אישי. לדברי המנכ"ל עדי קידר, הרובוט יכול לזהות מגמות חמות במניות, להשקיע בהן באופן אוטומטי (בזמן שהסוחר כלל לא נמצא מול המחשב) ולעולם לא טועה טעויות אנוש ולא מושפע מרגשות כמו פחד. כל מה שנדרש הוא רק להשאיר את המחשב דולק…  

 

בעולם שבו 79% מלקוחות תוכנת ההשקעות שלו מצליחים להרוויח בזמן שרוב העם ובתי ההשקעות הפסידו ובגדול, עדי קידר טוען כי הוא פיצח את הקוד לאיתור "הכסף החכם", כך שכל משקיע, גם אם אין לו ניסיון והבנה מעמיקים בשוק ההון, יכול ללמוד ולדעת לקבל בחוכמה את ההחלטות הגורליות אשר עומדות בפני כל סוחר: מתי לקנות מניות, מתי למכור ומתי לברוח כמו מאש. 

 

79% ברווח. סקר בקרב לקוחות FxGraph

עדי, אני חייב קודם כל לשאול: האם זה לא התזמון הגרוע ביותר להשקיע בשוק ההון? לא עדיף לשבת על הגדר ולחכות עד שהמצב יתייצב?

"לשבת על הגדר זו האופציה הכי גרועה שיכולה להיות בשעת משבר. תאר לך שהיית יכול לחזור 10 שנים אחורה בזמן, ולהשקיע במניות כמו אפל, פייסבוק ואמזון לפני הזינוק הגדול שלהן. תחשוב כמה היית מרוויח. 

קידר. “לשבת על הגדר זו האופציה הכי גרועה בשעת משבר”

מה שקורה עכשיו הוא בדיוק זה: חלק גדול מהמניות התרסקו בעשרות אחוזים והגיעו למחיר של הזדמנות קנייה שלא ראינו במשך עשור. אמזון למשל התרסקה ביותר מ20%, גוגל ב-14% ופייסבוק (מטא) ב-42% ונטפליקס ב-45%!". 

בנוסף, מי שמאמין בירידות יש הזדמנות להרוויח עשרות אחוזים באמצעות קניית מניות סל על "שורט" (מצב שבו מרוויחים מירידה של מניה).

 

הזדמנות של פעם בעשור בזכות רובוט המסחר החדש. מניית נטפליקס נחתכה ב-45%

 

או קיי, ועדיין השאלה הגדולה היא איך אפשר לדעת מתי הזמן הנכון להשקיע בהן?

"בדיוק לשם כך יצרנו את הרובוט שכולל אפשרויות לבחירת מניות שנמצאות במומנטום חיובי או שלילי לפי תורת ניתוח המניות. 

עכשיו תבין – זה משהו שאף סוחר, ולא משנה עד כמה הוא מנוסה ויודע לקרוא תחזיות של אנליסטים, יהיה מסוגל לעשות לבדו, ובטוח עם לערב את הרגש. הרובוט סורק כמות אדירה של מניות ויודע לסחור רק במניות לפי הסיטואציה שהגדרת. זה כבר משהו שהוא למעלה מהיכולת האנושית. מכיר את הביטוי 'למצוא מחט בערימה של שחת'? אז זה בדיוק זה".

 

הרובוט מאתר את נקודת הירידה של פייסבוק, רגע לפני ההתרסקות ב-48%.

 

הבנתי. תוכל לספר לי על הסורקים שבתוכנה ? משהו פרקטי של ממש ?

קידר נענה לאתגר ומתגאה בפניי בסורק מיוחד העונה לשם "קאג'י". הוא בוחר בתעודת סל על הנפט oil etn, מקליד את שמה, ולהפתעתי עולים על המסך נתונים (ניתן לראות בתמונה למטה) בשפה עברית פשוטה. קידר ממהר לנתח ומסביר לי במה מדובר: 

"אתה רואה את זה?" הוא מצביע על נקודת הגרף בצבע אדום, "הסורק הספציפי הזה מראה לנו במדויק מתי בדיוק המניה נכנסת למומנטום חיובי בהתאם לאסטרטגיה שבחרנו. מי שהשתמש בכלי הזה, הרוויח 50% ב-3 חודשים.

עכשיו, שים לב: לפי הסטטיסטיקה של המערכת, יש סיכוי של 60% שמניה שנכנסה למומנטום חיובי גם תעלה בפועל לאחר שהשקענו בה. אבל אסטרטגיה טובה לא עוצרת כאן. המשמעות שאנחנו יודעים לזהות סיכויי עליה של 60% היא עצומה כשאנחנו משלבים אותה בתוך אסטרטגיית מסחר.

 

בחץ האדום ניתן לראות שהשיטה הצביעה על נקודת הפריצה של תעודת הסל

 

קח למשל דוגמא נוספת: הרובוט זיהה את מגמת הפריצה של מניות הבנקים שזינקו מסוף שנת 2020 עד סוף שנת 2021 ב-80%. היית מאמין שאפשר לזהות זאת בצורה ברורה כל כך?

 

 

זה ההבדל בין סוחר מתחיל שמשקיע על בסיס כתבה או טיפ של חבר או סתם כי 'כולם' משקיעים במניה, שמבחינתי לא מדובר בהשקעה, אלא נטו בהימור. לצערי, זה גם מאפיין את רוב הסוחרים 'הבסיסיים'". 

לעומת זאת, לא תמצא סוחר מתוחכם שלא משקיע על בסיס אסטרטגיה של סטטיסטיקה עם יחס סיכוי-סיכון לטובתו. צריך להבין, מי שאומר לך שכל ההשקעות שלו מרוויחות – תברח ממנו, אין חיה כזו בשוק. גם המשקיעים הטובים ביותר מפסידים. האומנות היא להפסיד בקטן ולצמצם את ההפסד למינימום, אבל כשאני מרוויח, להרוויח בגדול ולהוציא את המקסימום מהמניה". 

זה בדיוק מה שהסורק האוטומטי של הרובוט, יחד עם אסטרטגיה נכונה ומשמעת של הסוחר, יכולים לעשות"

אגב, לקוראים של האתר אני מצרף סרטון הדרכת ווידאו על הרובוט ממש כאן ->> קליק כאן וסרטון ההדרכה אצלכם 

אבל עדי, האם הסורק הרובוטי באמת הצליח במקום שבו גם הסוחרים המנוסים ביותר נכשלו, כלומר התריע בזמן אמת מפני המפולת הנוכחית?

בהחלט. בוא נבדוק למשל את ההשקעה בקרן הסל על הנאסד"ק, ETF. כשאנחנו מפעילים עליה את סורק המניות הנקרא "סופר סווינג", אנחנו יכולים לראות בבירור שהוא מצביע על מגמה שלילית בתחילת המשבר שאחריה הקרן הזו התרסקה ב50%!. כלומר סוחר שהשתמש בכלי הזה ולא נתן לרגשות ולשמועות להשפיע עליו, היה יכול לעשות את מה שבעבר נשמע דמיוני לחלוטין – להימלט מהמשבר לפני כולם – בלי להיות תלוי במזל הטוב או בהימור שהצליח. 

 

קרן הסל על הנאסד”ק. כלי “הסופר סווינג” ברובוט זיהה את מגמת ההתרסקות

 

והיו אפילו מקרים של התרסקויות קשות יותר שרובוט התריע וזיהה בזמן. למשל מניית נטפליקס. כלי ה"סופר סווינג" הראה שהמגמה הופכת להיות שלילית בתחילת דצמבר 2021, ומאז המנייה התרסקה בכ-65%.

 

נטפליקס. ה”סופר סווינג” שוב התריע על ההתרסקות לפני כולם

 

עד כאן הכל נשמע לי הגיוני, אבל כשאתה מדבר על השלב הבא, שבו הרובוט משקיע עבורי כשאני נמצא בים, זה כבר מתחיל להישמע קצת תלוש מהמציאות…

"אז קודם כל כדאי להפנים שהטכנולוגיה כיום יכולה לעשות הכל. אם רובוט יכול להסיע מכונית או מטוס, למה שלא יוכל להשקיע במניות? 

אבל חשוב להדגיש כי הרובוט לא בוחר עבורך במה להשקיע, אלא מבצע את האסטרטגיה שאתה הגדרת לו. למעשה אפשר להגיד שאתה נותן את המתכון – והרובוט "מבשל" לך את הרווחים.

 
אוקיי אז אם כבר העלית את זה, אני באמת לא מבין איך רובוט מטיס מטוס או מסיע מכונית, ועכשיו אני גם לא מבין איך הוא יצליח להשיג עבורי רווחים..

"אז דבר ראשון אני מניח שזה שאתה לא יודע בדיוק איך פועל טייס אוטומטי, לא מונע ממך לעלות למטוס… 

דבר שני אני אעשה לך את זה פשוט, אתה פועל לפי נוסחת 5 השלבים שלנו

השלב ראשון הוא ניתוח השקעות העבר ובחינת השיטה: אתה מזין למערכת את המניות שהשקעת בהן, והשיטה שברצונך לבדוק. ובתוך 5 דקות תדע מה היתה התשואה שהשגת לאורך השנים או שהיית משיג לו היית פועל באסטרטגיה מסוימת (על כל אחת מ-500 מניות הS&P)". 

 

מערכת ה”בק טסט” בפעולה: חושפת אילו מניות הניבו תשואה חיובית

 

בשלב השני מגדירים מניות להשקעה ברובוט האמיתי, אתה יכול לסנן את המניות שנתנו את הביצועים הטובים ביותר בעבר כתלות באסטרטגיה, ובשלב השלישי מגדירים סכום להשקעה וניהול סיכונים.  השלב הרביעי הוא החשוב ביותר: מגדירים לרובוט באיזו אסטרטגיה לפעול מבין 4 אפשרויות שונות שמובנות מראש במערכת.

התוצאה: הרובוט הופך להיות החייל שלך בבורסה שמשקיע עבורך לפי הכללים שקבעת גם כשאתה בחופשה, בים או בעבודה. כל מה שאתה צריך זה להשאיר את המחשב דולק".

רגע לא הבנתי, אם אני זה שמגדיר לרובוט את האסטרטגיה שבה הוא נוקט, אז בשביל מה אני צריך אותו?

"קודם כל, ההגדרה היא חד פעמית, מה שנקרא 'שגר ושכח' ככה שלא צריך להיות כל היום מול המחשב. דבר שני, הרובוט סורק עבורך בתוך דקות מאות מניות במקביל ומנתח את המגמה שלהן בזמן אמת, זה משהו שאתה כמובן לא יכול לעשות לבד. והכי חשוב – תוכל לבדוק האם בכלל השיטה שלך עובדת לפי בדיקות היסטוריות.

בנוסף, היתרון הגדול של הרובוט הוא שהוא לעולם לא טועה טעויות אנוש ולא נכנע לרגש. 

כלומר גם אם עכשיו תתפרסם כתבה בעיתון על כך שהשוק הולך להמשיך ולהתרסק, הרובוט לא יקרא אותה ולא ישמע עליה מחברים – אלא ישקיע אך ורק לפני הניתוח הטכני שהגדרת והעובדות שיש לפניו. 

ואם זה לא מספיק אז יש גם את הקסם האמיתי –  אתה גם כבר לא תצטרך לקרוא עיתונים ולנסות להבין בדברים שאתה לא מבין, אלא תוכל לתת לרובוט לעשות את העבודה בשבילך, כשכל מה שנדרש ממך הוא להשאיר את המחשב דולק."

אבל בכל זאת לתת לרובוט לנהל את ההשקעות שלי בתקופה הכי מפחידה של שוק ההון, זה לא קצת חוסר אחריות?

"בדיוק להיפך, לרובוט יש יתרונות עצומים דווקא בתקופה של משבר. 

הרי מה הסיבה לכך שאנשים מפסידים? דבר ראשון בגלל שאין להם אסטרטגיה: רוב המשקיעים לצערי עובדים מהבטן ולא מהראש. 

זה אומר שהם הולכים ומשקיעים על סמך תחושת בטן בלבד. לדוגמה, אם הם ראו מניה שזינקה לאחרונה – הם ישר חושבים שמצאו את 'הסוס המנצח' ומשקיעים בה.

שנית גם כשכבר יש להם אסטרטגיה אז הפחד מהנפילות בשוק גורם להם לזנוח אותה ולהיגרר אחרי הפאניקה הכללית – והפחד הוא יועץ ההשקעות הגרוע ביותר שיש. אני רוצה להגיד לך משפט שנכתב בדם של משקיעים:  "מי שמשקיע בלי אסטרטגיה מסודרת ועקבית – הוא לא יותר ממהמר". פשוט ככה.

הרובוט פותר לך את הבעיה הזו ומשקיע עבורך באסטרטגיה מובנית מראש, בלי להיות מושפע מרגשות כמו פחד. הוא לא יברח ממניה רק בגלל שחבר הפיץ שמועה לגביה. 

אני אתן לך דוגמא עד כמה פחד הוא אסטרטגיה גרועה – באמצעות הרובוט זיהיתי את היציאה ממשבר הקורונה בשוק ההון עוד לפני שהשוק עלה בכ-100%! כמובן שמי שהשתמש בכלים שלנו בצורה נכונה יכל לתפוס את הגל המטורף הזה, ככה ממש זה עובד".

אבל מה לעשות, בני אדם הם יצורים שמונעים מרגש. זה בלתי אפשרי לבן אנוש לעשות את ההפרדה הזו ולהשקיע בצורה שכלתנית ומנותקת מכל מניע פסיכולוגי.

"נכון מאוד, וזו בדיוק הסיבה שאנחנו נעזרים ברובוט לא אנושי שאין לו רגשות ומתנהל בצורה מחושבת ומדויקת! 

תבין, שוק ההון זה לא 'חתונה ממבט ראשון'. אתה לא יכול לפעול על פי הרגש ולהחליט שאתה משקיע במניה רק כי היא 'נראית לך'. זו מדיניות גרועה שתוביל לכישלון. אתה מוכרח להתבסס על נתונים בקור רוח ולפעול לפי אסטרטגיה אחת משתלמת לאורך זמן. לא להתפרע ולפעול בצורה חסרת היגיון.

וזה בדיוק מה שהרובוט יודע לעשות: הוא מנתח מניות יחד איתך בעזרת שיטות טכניות לבחירתך, ומנטרל את הקשר שבין ביצוע השקעות לרגש. הרובוט לא נבהל ונלחץ, הוא לא מתרגש, לא מתלהב ולא מקשיב לשמועות חסרות בסיס.

תראה, אני יודע שבכל משבר יש הזדמנות, אבל השורה התחתונה היא שעדיין יש פה סיכון…

"כשבן אדם משקיע יש סיכון, לרובוט – הרבה פחות. הרובוט לא יכול לעשות טעויות אנוש והוא לעולם לא יסטה מהאסטרטגיה שהגדרנו לו.

אם בחרנו אסטרטגיה מנצחת? בסופו של דבר אנחנו נרוויח. ולא, הרובוט לא צריך להיות צודק ב-100% מהמקרים כדי שנרוויח, מספיק שהרובוט צודק ב-51% מהמקרים כדי לעשות את הקופה שלנו.

המשמעות היא מהפיכה של ממש: הרובוט אמנם יכול להפסיד בעסקה ספציפית אבל לאורך זמן הוא תמיד ירוויח כל עוד הגדרנו לו את האסטרטגיה הנכונה".

אתה בעצם טוען שבזכות הרובוט יותר בטוח להשקיע היום?

"נכון מאוד. המציאות בשווקים בשנת 2009 הייתה שכמעט 'כל מטאטא יורה', ומי שידע לנצל את המשבר יצא ממנו ברווחים גדולים. המדדים באותה התקופה עלו ב-100%. אבל בתקופות של משבר וירידה שכולם בפאניקה, זה לא מספיק סתם 'לזרוק' את הכסף על מניה שבאה לנו טוב בעין. בלי כלי כמו הרובוט, סיכויי ההצלחה שואפים לאפס. ועם כלי כמו הרובוט, כל משקיע יכול לישון טוב בלילה שהכסף שלו מנוהל בצורה אסטרטגית מוגדרת ועם ניהול סיכונים".

 
 

כל ריבוע שמחלק את הגרף מצביע על מגמה ( חיובית או שלילית ) ע”פ הניתוח הטכני של התוכנה

 

 

שורה תחתונה עדי, למי הכי מתאים להשתמש ברובוט?

"בפשטות? לאנשים שלא סומכים על עצמם או על בתי ההשקעות בתקופה שכזאת, ולא מוכנים לתת לכסף שלהם להיות תלוי באוויר. לדוגמה, במשבר הנוכחי בתי ההשקעות הפסידו עשרות אלפי שקלים בממוצע לכל אזרח, ולי זה מרגיש חמור ביותר. 

אני לא מאפשר שזה יקרה לי ואסור לאף אחד לאפשר את זה. בשביל זה בדיוק אנחנו כאן – לגרום לאנשים להתעורר ולהיות מודעים ליכולות של שוק ההון, וליכולות שלהם להיות הקפטן בעצמם".

אני חייב לציין שהשתכנעתי אחרי שראיתי במו עיני את הביצועים של הרובוט. מה עושה מי שרוצה לראות בעצמו הדגמה ברובוט?

"אפשר לראות הדגמה חיה של יכולות הרובוט תוך מספר דקות, ההדגמה תישלח למי שרוצה בוואטס, ואצרף גם קישור לקהל הקוראים" הקישור כאן מצורף – ללחוץ כאן

מה שכן, אני יכול להבטיח שתצא מופתע. הרוב המוחלט של האנשים שרואים את ההדגמה פשוט המומים ושואלים אותנו בכנות, 'איך לא גילינו את זה עד היום? ולמה לא כולם עושים את זה?!' 

התשובה היא פשוטה: רוב האנשים חושבים שהשקעות זה דבר מסובך או שצריך תואר בכלכלה כדי לדעת איזו מנייה לקנות ולמכור. אבל האמת היא שאחרי ההדרכה אתה מבין שכשיש לך נשק סודי כמו הרובוט, פתאום להשקיע זה באמת לא דבר מסובך.

בכל מקרה ההדגמה על הרובוט זמינה ופתוחה בחינם לכל קוראי הכתבה. כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הקישור, להירשם, לתאם מועד נוח להדרכה ולצאת לדרך".

 

למדיניות פרטיות – לחץ כאן

מובהר כי "הרובוט" הינו מערכת אלגוריתמית שמטרתה להוות כלי עזר למשתמשיה במסחר בשוק ההון באמצעות שימוש בפונקציות מסחר שונות, המבוססות על ניתוח טכני, לבחירת המשתמש, ובהתאם להגדרות שיזנו על ידיו ("המערכת"). מובהר כי מפתחת המערכת, חברת אפ. איקס. פיתוח תוכנה בע"מ, אינה בעל רישיון לניהול תיקי השקעות או ייעוץ השקעות מטעם רשות ניירות ערך, ואינה מפוקחת על ידה. אין לראות בכל מידע שמופק באמצעות המערכת כייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם, וכל פעולת מסחר שתבוצע על ידי המשתמש תבוצע בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של המשתמש ובאחריותו בלבד.
לעזרה או שאלות צרו איתנו קשר: bursaportal2@gmail.com