חברות סטארט אפ ישראליות הנסחרות בבורסות העולם

מאת admin
תוכן מקודם
לימודי שוק ההון

 

מי שהגיע ללונדון בחודש מרץ בשנה שעברה,  הבחין במחזה מאד לא שגרתי עבור העיר האפורה בה מסתובבים מדי יום אירופאים מנומסים המתהלכים ברחובות לונדון לבושי חליפות- ישראלים רבים שאינם תיירים, אלא אנשי עסקים הצטופפו בחליפות בפתח מעון ראש הממשלה הרשמי בדאונינג 10 לצורך צילום קבוצתי. אותם אנשי עסקים היו משלחת של חברות סטארט אפ  ישראליות אשר מנסות לפרוץ את תקרת הבורסה בישראל ולהגיע רחוק יותר. אותה קבוצה כללה אנשי עסקים מתחום במים וכן מתחום המסחר המקוון  אשר נבחרה בקפידה על ידי שגרירות בריטניה בישראל, זאת מתוך מטרה אחת להציע חילופי טכנולוגיות. במסגרת ביקורן של החברות בלונדון התקיימו מספר פגישות והמשתתפים זכו לקבלת ייעוץ מקצועי. היות ולונדון נחשבת למרכז העסקים העולמי אליה מגיעים אנשי עסקים רבים,  זה רק מתבקש כי חברות ישראליות ירצו ללמוד את הבשורה. הביקור בלונדון אפשר לאותן חברות להכיר את השוק העולמי.

 

חברות סטארט אפ ישראליות ממציאות לנו פטנטים

מלבד ביקורים בלונדון, אותן חברות מתרכזות בחידושים והמצאות. אז אילו פטנטים מציעות חברות סטארט אפ ישראליות? אם ניקח למשל את תחום הקוסמטיקה, הרי מי הנשים מאיתנו מכירות את הרגע הזה בו הן מגיעות לנסות את האודמים בדוכן הקוסמטיקה ולא מצליחות לבחור- סטארט אפ ישראלי המציא שיטה מיוחדת המאפשרת לאותן נשים לנסות את האודמים מבלי לגעת בטסטר. מה עוד? אפליקציה המאפשרת לשמר את נאמנות  הלקוחות שלכם. אין ספק כי הראש היהודי ממציא לנו אין ספור פטנטים ומנסה את מזלו מעבר לים.

 

 חברות ישראליות לעומת חברות בעולם

יחד עם זאת, יש מי שאינו מרוצה מהבחירה של הישראלים לעבר הבורסות ברחבי העולם. בחודש מרץ בשנה שעברה מנכ"ל הבורסה החדש התראיין לעיתון ושם אמר כי המשק הישראלי מפסיד לא מעט הכנסות ואף הזדמנות ליצירת מקומות עבודה. בשנים האחרונות ישראל נחשבת לאומת סטארט אפ ולא מעט חברות סטארט אפ ישראליות מנסות את מזלן מעבר לים . לדבריו של מנכל הבורסה, ישנה שאיפה כי אותן חברות דווקא ישארו בישראל. הבורסה בישראל נחשבת לכלי יעיל במיוחד אשר יכול לתרום רבות לחברה בישראל. לעומת מקומות אחרים בעולם למשל באירופה שם מדובר על פתיחתן של 250 חברות סטארט אפ, המדד בישראל גבוהה הרבה יותר. לדבריו, מדובר על 600 חברות סטארט אפ ישראליות.

אין ספק כי עבור מדינה קטנה כמו ישראל מדובר בנתון מרהיב למדי, אך לצד ההנפקות המצליחות בבורסה העולמית חשוב לא לקבל את העמדה כי אותן חברות מובילות תהיינה גם מובילות בעתיד אלא לדעת להתחדש ולהסתגל לשינויים. אותה גאווה שמביאות חברות ישראליות בעולם עשויה לעורר דאגה בעתיד. סיפורה של ישראל כאומת הסטארט אפ יכול להימשך בצורה נכונה, זאת בתנאי שאותן חברות תמשכנה לדבוק ביצירתיות שלהן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נאסדק