מה זה ניתוח טכני
19 במאי 2011 – 16:59 | סגור לתגובות על מה זה ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני
אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….
חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי …

Read the full story »
לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון,קורס שוק ההון,לימוד ניתוח טכני

ניתוח טכני

כאן תוכל לקרוא חומר רק אודות ניתוח טכני,לימוד ניתוח טכני ומסחר בעזרת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני- איך לבחור תוכנת ניתוח טכני ומהם המרכיבים החשובים להצלחה בבורסה

לימוד ניתוח טכני

כאן תוכל ללמוד ניתוח טכני ולימוד ניתוח טכני

בורסה ישראל

בורסה ישראל – כאן תוכל לקבל עדכון על ניתוחים של בורסת ישראל ובורסת תל אביב.

Home » ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני

Submitted by on 19 במאי 2011 – 16:59No Comment

מה זה ניתוח טכני

אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….

חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי החברה והבעלים שכמובן מעורבים בניסוי עצמו, מתחילים לקבל מידע שתוצאות בדיקת המוצר בארה"ב מרשימות מאוד וכנראה כתוצאה מכך הרווחיות וההכנסות של החברה תגדל רבות בעקבות המוצר החדש.
בעקבות כך – בעלי מניות החברה, העובדים והמקורבים מתחילים לרכוש מניות של החברה בכמות גדולה – זאת עדיין בלי שהציבור יודע. אך בעזרת תוכנת ניתוח טכני חינם, המנתח הטכני המיומן – מסתכל על גרף המנייה ומזהה תבניות טכניות חיוביות – כתוצאה מכך מחליט המנתח הטכני לרכוש מניות.

לאחר הצלחת הניסוי באופן רישמי בארה"ב הודעת החברה לבורסה כי הצליחה בניסוי והבורסה הודיעה לציבור- בעקבות זאת ערך המנייה עלה ב 300 אחוז יום אחד, כך למעשה הצליח המנתח הטכני את הונו ללא מידע נוסף מלבד גרף המנייה,והגרפים הטכניים שתוכנת הניתוח הטכני.

אז מה זה ניתוח טכני ?

ניתוח טכני אומר כי כל מה שקורה בחברה,כולל ההון העצמי,העיסקאות העתידיות וכו' – הכל מגולם בגרף ולכן אם יש צפי מסויים – צריך לראות את זה על הגרף עצמו ומכאן צריכה להתקבל ההחלטה עצמה. כמו כן – לפי המגמה הטכנית אפשר לראות האם המנייה רווחיות גבוהה או שמא נמוכה.

מהם הכלים בהם משתמש המנתח הטכני ?

תבניות גרפיות

הניסיון מלמד שתבניות מסוימות מצביעות על הקרוב להתרחש במחיר המנייה. התבניות הינם צורות גרף בעלי הגיון פסיכולוגי של משקיעים,התבניות המוכרות יותר: "ראש וכתפיים", "ספל וידית", "פסגה כפולה", או "תחתית משולשת".

נפח המסחר

נפח המסחר למעשה אומר לנו מה באמת קורה מתחת לפני השטח – האם המשקיעים הכבדים מבריחים את כספם או שמא הם מאמינים במנייה ומכניסים כספים.

היכולת המשמעותית הינה לזהות שינויים בנפחי המסחר –  אלו יכולות לחזק או להפריך את אמינותם של תבניות גרפיות.

קווי תמיכה וקווי התנגדות.

מחירי העבר בעלי משמעות פסיכולוגית וכן כדאיות קנייה – לכן רמות מסויימות יכולות לשמש כרמות התנגדות – שם יהיו הרבה מכירות של המנייה וכן רמות אחרות יכולות לשמש כרמות תמיכה – הרבה רכישות של המניות .אז מה זה ניתוח טכני

מתנדים.

מתנדים הם גרפים מתמטיים וסטטיסטיים המציגים לעיתים את מה שלא רואים על פני הגרף. מתנדים נפוצים הם RSI, ADX, MACD כאשר הם מתחלקים לשניים – מתנדי עוצמה ומתנדי מגמה.

פונקציות סטטיסטיות

התנהגות המנייה משולה להתנהגות פסיכולוגיית המשקיעים – ואת התנהגותם ניפו לפי פעולות סטטיסטיות המבטאות התנהגות המונים כמו – סטיית תקן שבנוייה על רצועות בולינגר. או מניפת פיבונאצ'י שמסלת למעשה תיקון פסיכולוגי של 38.2 אחוז מן המהלך האחרון .

הניתוח הטכני גוזר מתוך הגרף נתונים שאפשר למדוד ושאפשר לעבוד על פיו – בין אם הגדרה חיובית למנייה ובין אם הגדרה שלילית. כך ניתן לפתח אסטרטגיות מסחר שפועלות באופן מתמטי ועיקבי בשונה מן הניתוח הפנדומנטלי.

Comments are closed.