מה זה ניתוח טכני
19 במאי 2011 – 16:59 | סגור לתגובות על מה זה ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני
אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….
חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי …

Read the full story »
לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון,קורס שוק ההון,לימוד ניתוח טכני

ניתוח טכני

כאן תוכל לקרוא חומר רק אודות ניתוח טכני,לימוד ניתוח טכני ומסחר בעזרת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני- איך לבחור תוכנת ניתוח טכני ומהם המרכיבים החשובים להצלחה בבורסה

לימוד ניתוח טכני

כאן תוכל ללמוד ניתוח טכני ולימוד ניתוח טכני

בורסה ישראל

בורסה ישראל – כאן תוכל לקבל עדכון על ניתוחים של בורסת ישראל ובורסת תל אביב.

Home » לימוד ניתוח טכני, ניתוח טכני

אסטרטגיות כניסה לעסקה

Submitted by on 9 במאי 2011 – 14:08No Comment

אסטרטגיות כניסה לעסקה

כאשר אתה מזהה איתות כניסה לטרייד, עליך לבחור באסטרטגיית הכניסה המתאימה לך (לרוב הסוחרים ישנה האסטרטגיה המועדפת עליהם ולכן הם לא מתלבטים בזמן המסחר). לאסטרטגיית הכניסה לטרייד יש השלכות משמעותיות על הסיכון שלוקח המשקיע ועל רווחיו, ולכן הנושא מחייב שיקול דעת רציני. ישנן שתי אסטרטגיות עקרוניות לכניסה לטרייד.

כניסה בכמות מלאה

באסטרטגיה זו המשקיע נכנס במלא הכמות, כמובן תוך התחשבות במחיר קטיעת ההפסד והפסד המרבי שהוא מוכן לספוג. אם למשל המשקיע מוכן לספוג הפסד מרבי של 500 דולר, ומחיר קטיעת ההפסד רחוק בדולר ממחיר הכניסה, הוא ייכנס לעסקה בכמות של 500 מניות. מכאן ואילך כמות המניות שברשותו תפחת כאשר במהלך הדרך יתבצעו מימושים.

כניסה מדורגת

באסטרטגיה זו המשקיע נכנס רק עם חלק מהכמות הסופית שברצונו להחזיק בעסקה, ובכך מקטין את הסיכון שהוא לוקח על עצמו. בהמשך הדרך, כאשר המניה תוכיח לו שהוא צדק בתחזית לגבי כיוון תנועתה הוא יגדיל כמות עד לכמות המלאה. לעתים תהליך הגדלת הכמות יתבצע במספר שלבים, כאשר בכל שלב שבו מתבצעת הגדלת כמות המניות שכבר נרכשו מייצגות רווח.

לאסטרטגיה של כניסה מדורגת יתרון חשוב – הקטנת הסיכון אליו נחשף המשקיע. באסטרטגיה זו, כאשר למשקיע מזדמנת עסקה מרוויחה, כלומר מניה שנעה במגמה מסוימת לאורך זמן, הוא יכול להגיע לכמויות גדולות במיוחד של מניות מבלי שהגדיל את הסיכון שלקח על עצמו. אם המניה תמשיך בתנועה ותעלה בצורה משמעותית המשקיע עשוי להפיק, בדרך זו, רווחים מאוד גדולים

כמובן שלאסטרטגיה של כניסה מדורגת יש גם חסרונות לעומת האסטרטגיה של כניסה בכמות מלאה:

  1. בסופו של דבר מחיר הכניסה הממוצע לעסקה יהיה פחות טוב.
  2. אם נייר הערך ינוע במהירות בכיוון הצפוי המשקיע עלול לפספס את ההזדמנות להגדיל את הכמות וכך יאלץ להסתפק ברווח קטן יותר מהמצופה.

מהי אסטרטגיות הכניסה לעיסקה המתאימה לך? שקול את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאסטרטגיות, בחן את התאמתה לאופייך ולמטרותיך מהמסחר ואת התאמתה לתבניות הטכניות שאתה מעדיף וקבל החלטה.

 

Comments are closed.