מה זה ניתוח טכני
19 במאי 2011 – 16:59 | סגור לתגובות על מה זה ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני
אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….
חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי …

Read the full story »
לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון,קורס שוק ההון,לימוד ניתוח טכני

ניתוח טכני

כאן תוכל לקרוא חומר רק אודות ניתוח טכני,לימוד ניתוח טכני ומסחר בעזרת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני- איך לבחור תוכנת ניתוח טכני ומהם המרכיבים החשובים להצלחה בבורסה

לימוד ניתוח טכני

כאן תוכל ללמוד ניתוח טכני ולימוד ניתוח טכני

בורסה ישראל

בורסה ישראל – כאן תוכל לקבל עדכון על ניתוחים של בורסת ישראל ובורסת תל אביב.

Home » לימודי שוק ההון

רובוט מסחר בבורסה

Submitted by on 12 במאי 2011 – 13:36No Comment

 

רובוט מסחר בבורסה

רובוט מסחר הוא למעשה תוכנת מחשב המבצעת את תכנית המסחר באופן אוטומטי. שמות נוספים לרובוט מסחר הם: מסחר אלגוריתמי (algotrading) ומסחר ממוחשב.

באופן כללי ניתן לחלק את רובוטי המסחר לשני סוגים:

High Frequency Trading

רובוטי מסחר אלה מנצלים את יכולת קליטת הנתונים, החישוב והביצוע המהירה של המחשב כדי לבצע הרבה מאוד פעולות מסחר במהירות על-אנושית על מנת לנצל עיוותי מחיר והזדמנויות לארביטרז' לצורך יצירת רווחים כספיים קטנים (שמצטברים לרווחים גדולים…).

למשל, רובוטי מסחר עשויים לזהות פער שנוצר לשבריר שנייה בין שערי חליפין של שני צמדי מטבעות שיש ביניהם מתאם כלשהו, ולהיכנס לעסקה. כאשר הפער הזה ייסגר בזכות כוחות השוק לאחר שנייה אחת או שתיים הרובוט יסגור את העסקה ברווח.

יישום ממוחשב של אסטרטגיות מסחר "אנושיות"

רובוטי מסחר אלה מוציאים לפועל אסטרטגיות מסחר שפותחו ולוטשו במשך שנים על-ידי סוחרים, אלא שבמקום להמשיך ולהפעיל את האסטרטגיה באופן ידני, הסוחר מתכנת את המחשב שיבצע את הפעולות באופן ממוחשב.

רובוט מסחר ואתה

מעבר לפיתוח רובוט מסחר המבוסס על אסטרטגיית המסחר שלך (באמצעות מתכנת מקצועי שיתרגם את האסטרטגיה שלך לשפת המחשב), קיימים בשוק אין-ספור רובוטי מסחר  הניתנים לרכישה או שניתן לשכור את שירותיהם תמורת תמלוגים מתוך הרווחים. רובוטי המסחר פעילים כיום בכל השווקים ומציעים מסחר ברמות סיכון שונות ומגוונות.

מה לבדוק ברכישת רובוט מסחר

בעת רכישה של רובוט מסחר, מעבר הניסיון להבין את הרציונאל שעומד מאחורי אלגוריתם הפעילות, חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

  1. מהו הניסיון של הרובוט במסחר אמיתי – כל הרובוטים נבדקים על נתוני עבר, אך הדבר החשוב הוא אופן ההתמודדות של רובוט המסחר עם מצבי השוק האמיתיים.
  2. מהו מקסימום ההפסד המצטבר של הרובוט – עשוי להיות רובוט מסחר שהרוויח בשנה האחרונה 200%, אך לפני כן הפסיד 100%, כלומר חשבון המסחר שלך היה נמחק לחלוטין וכלל לא היית יכול ליהנות מהרווחים ש"נוצרו" לאחר מכן.
  3. מהו הסיכון הכולל שרובוט המסחר חושף אותך אליו? האם אתה מוכן לסכן את הסכום הזה?
  4. מהו הרווח הממוצע וההפסד הממוצע שהרובוט מייצר? – האם מספרים אלה מספקים אותך?

רובוטי מסחר בשוק ההון הפכו לחזון נפוץ מכיוון שהם פותרים חלק מהחסרונות האנושיים ומציעים מגוון יתרונות נוספים. גם אתה, "המשקיע הקטן" עשוי ליהנות מהיתרונות שמציע רובוט מסחר, אך עליך לבחון בתבונה את ההיצע ואת מידת ההתאמה של רובוט המסחר לצרכיך.

רובוט סופה

רובוט מסחר – רובוט סופה

Comments are closed.