מה זה ניתוח טכני
19 במאי 2011 – 16:59 | סגור לתגובות על מה זה ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני
אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….
חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי …

Read the full story »
לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון,קורס שוק ההון,לימוד ניתוח טכני

ניתוח טכני

כאן תוכל לקרוא חומר רק אודות ניתוח טכני,לימוד ניתוח טכני ומסחר בעזרת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני- איך לבחור תוכנת ניתוח טכני ומהם המרכיבים החשובים להצלחה בבורסה

לימוד ניתוח טכני

כאן תוכל ללמוד ניתוח טכני ולימוד ניתוח טכני

בורסה ישראל

בורסה ישראל – כאן תוכל לקבל עדכון על ניתוחים של בורסת ישראל ובורסת תל אביב.

Home » לימודי שוק ההון, ניתוח טכני

ניתוח טכני או ניתוח פונדמנטלי

Submitted by on 24 באפריל 2011 – 9:36No Comment

שתי שיטות הניתוח הנפוצות ביותר בקרב משקיעים וסוחרים בשוק ההון הן ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי.

ניתוח פונדמנטלי לוקח בחשבון נתונים ומגמות כלכליים כדי לנסות ולצפות את המחיר העתידי של נכס. למשל, ניתוח פונדמנטלי של מניה עשוי לכלול ניתוח המגמות בענף שבו החברה פעילה, המצב הכלכלי במדינה שבה היא פועלת, לימוד וניתוח איכות ההנהלה של החברה, המוצרים שהיא מפתחת ומשווקת, פעולות החברות המתחרות שלה וכדומה.

ניתוח פונדמנטלי שמבצע סוחר במטבע חוץ יכלול ניתוח מגמות של צמיחה כלכלית במדינות השונות, שערי הריבית בכל מדינה, יתרות היבוא או הייצוא, שערי ומגמות האינפלציה, יציבות פוליטית וכדומה.

עבור משקיע בקומודיטי, ניתוח פונדמנטלי יכלול התייחסות למגמות ביקוש כלל עולמיות למוצר עליו הוא סוחר ולגורמים העשויים להשפיע על ההיצע.

ניתוח טכני יוצא מתוך נקודת הנחה שכל המידע הרלוונטי לסוחר או למשקיע מגולם כבר במחיר הנכס, ולכן התבוננות בגרף המחירים היא כל שנדרש כדי לקבל החלטת השקעה מושכלת. הניתוח הטכני מחפש בגרף המחיר תבניות בעלות יכולת ניבוי גבוהה יחסית ונעזר בהן כדי לקבל החלטות. עבור המנתח הטכני לא חשוב אם הגרף אותו הוא לומד הוא של מניה, צמד מטבעות או חוזה עתידי על הקפה, מבחינתו תהליך הניתוח של כל גרף הוא דומה.

מה עדיף, ניתוח טכני או ניתוח פונדמנטלי?

ראשית זה עניין של אמונה. האם אתה, המשקיע או הסוחר, מאמין שהמחירים בשוק שבו אתה פועל מייצגים את הכוחות הכלכליים הריאליים הוא שהם משופעים באופן בוטה מגורמים אחרים.

האם אתה מאמין שכל המידע הרלוונטי זמין לך ולכל המשקיעים, או שאתה מאלה המאמינים שלמקורבים יש נגישות טובה יותר למידע?

שנית, ההעדפה בין ניתוח טכני לניתוח פונדמנטלי היא שאלה של טווחי הזמן שבהם אתה משקיע. מקובל לטעון שבטווח הארוך מחירי הנכסים במציאות מתיישרים עם ערכם הכלכלי, בעוד בטווח הקצר הם עשויים לסטות מהמחיר הכלכלי. לכן ככל שטווח הזמן לפיו אתה פועל גדול יותר, כך תעדיף, על-פי רוב, ניתוח פונדמנטלי ואילו ככל שטווחי הזמן בהם אתה פועל קצרים יותר כך תעדיף ניתוח טכני.

לסיום, ניתוח פונדמנטלי מחייב השקעת זמן ניכרת באיסוף הנותנים ובניתוחם, וכן נגישות למקורות מידע שלעתים אינם גלויים בפני המשקיע או הסוחר המצוי. ניתוח טכני, לעומת הניתוח הפונדמנטלי, מסתמך על גרף מחירים הזמין לכל המשקיעים. למנתח טכני מיומן מספיקות שניות אחדות כדי לקבל החלטת השקעה על בסיס הגרף.

אז מה עדיף, ניתוח טכני או ניתוח פונדמנטלי? כפי שראינו במאמר קצר זה, כל אחד מהם מבוסס על מערכת אמונות שונה, כל אחד יתאים יותר לסוגי השקעה אחרים ולהשקעות בעלות טווח שונה.

 

Comments are closed.