מה זה ניתוח טכני
19 במאי 2011 – 16:59 | סגור לתגובות על מה זה ניתוח טכני

מה זה ניתוח טכני
אני רוצה לספר לכם סיפור קצר סיפור קצר….
חברה בטחונית מוכרת עובדת על פיתוח רכיב משמעותי לזיהוי חיילים בשטח. לקראת תום הפיתוח החברה ביצעה את הניסוי בארה"ב ובצרפת. המקורבים לכל התהליך – עובדי …

Read the full story »
לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון,קורס שוק ההון,לימוד ניתוח טכני

ניתוח טכני

כאן תוכל לקרוא חומר רק אודות ניתוח טכני,לימוד ניתוח טכני ומסחר בעזרת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני

תוכנת ניתוח טכני- איך לבחור תוכנת ניתוח טכני ומהם המרכיבים החשובים להצלחה בבורסה

לימוד ניתוח טכני

כאן תוכל ללמוד ניתוח טכני ולימוד ניתוח טכני

בורסה ישראל

בורסה ישראל – כאן תוכל לקבל עדכון על ניתוחים של בורסת ישראל ובורסת תל אביב.

Home » לימודי שוק ההון, ניתוח טכני

מהו ניתוח טכני (ב')

Submitted by on 24 באפריל 2011 – 9:55No Comment

מהו ניתוח טכני – חלק ב'

כפי שהצגנו בחלק א' של המאמר, ניתוח טכני היא שיטה להערכת כיוון התנועה של מחירם של נכסים בהתבסס על גרפים המציגים את מחירי העבר ולעתים גם נתונים לגבי היקפי העסקאות שנעשו. להלן נציג כמה הכלים העיקריים בהם נעזר הניתוח הטכני.

תבניות גרפיות.

הניסיון מלמד שתבניות מסוימות מצביעות ברמת אמינות גבוהה יחסית על העתיד להתרחש במחיר נייר הערך. במאמרים עתידיים נציג כמה מהתבניות בעלות הערך הניבויי הגבוה ביותר, אך לעת עתה נזכיר תבניות כגון "ראש וכתפיים", "ספל וידית", "פסגה כפולה", או "תחתית משולשת".

נפח מסחר.

מנתחים טכניים הבחינו בכך שנפח המסחר, וחשוב יותר שינויים בנפח המסחר, עשויים לחזק או להחליש את התוקף של המידע שמספקות תבניות גרפיות.

קווי תמיכה וקווי התנגדות.

גם זהו מרכיב מרכזי בתהליך הניתוח הטכני, ולכן הוא יזכה במאמר ייעודי. בינתיים נסתפק בהבנה שהגרף המציג את מחירי העבר מספק למשקיעים ולסוחרים רמזים לקווי רמות מחיר שעשויות לבלום מגמה של עלייה (קווי התנגדות) או לעצור מגמת ירידה (קווי תמיכה).

מתנדים.

אלה הם ערכים מתמטיים המוצגים בדרך כלל בצורה גרפית והם מספקים לסוחרים ולמשקיעים מידע תומך לקבל החלטות. מתנדים שהשימוש בהם נפוץ הם RSI, ADX, MACD ועוד.

ערכים מתמטיים.

במהלך השנים זוהו ופותחו מספר ערכים מתמטיים המסייעים למשקיעים ולסוחרים בקבלת החלטותיהם. בין היתר נפוץ השימוש במספרי פיבונאצ'י, ברצועות בולינגר, בממוצעים נעים ועוד.

כפי שניתן ללמוד מחלק זה של המאמר, הניתוח הטכני מציע מגוון רחב של כלים בהם ניתן להיעזר כדי לקבל החלטות השקעה. היכרות עם מגוון הכלים תאפשר לכל סוחר ולכל משקיע לבחור את אלה המתאימים לו ביותר, להתמחות ביישומם ולשפר את ביצועיו.

מהו ניתוח טכני – חלק א'

 

Comments are closed.